22 stycznia, 2019 Comments are closed

Większość kobiet komponując swoje codzienne czy wyjściowe stylizacje, sięga po rajstopy, ale z oczywistych względów nie zawsze są one optymalnym rozwiązaniem.

Alternatywy dla rajstop

Rajstopy wydają się niezastąpionym wyborem gdy nosi się sukienki czy spódnice, zwłaszcza w chłodniejsze dni. Uważa się też, że odsłanianie gołych nóg nie jest eleganckie, przez co niektóre panie decydują się wkładać rajstopy nawet w najbardziej upalne dni, na przykład do pracy, gdzie obowiązuje dress code. Wówczas jednak na pewno lepszym wyborem mogą być pończochy, zwłaszcza samonośne, gdyż noszenie pończoch z pasem nie jest zbyt wygodne na dłuższą metę, a przy tym pas może odróżniać się pod ubraniem. Pończochy pozwalają zachować stonowany wygląd, a jednocześnie komfort, dla wielu kobiet też liczy się to, że dzięki nim mogą czuć się bardziej sexy.

Jednak w przypadku, gdy nosi się spodnie, ani zakładanie pod nie rajstop, ani pończoch nie jest dobrym rozwiązaniem. Gdy są to eleganckie spodnie lub po prostu nie lubi się nosić zwykłych skarpetek bawełnianych, warto sięgnąć po podkolanówki. Są one wykonane z takiego samego materiału jak rajstopy, świetnie wyglądają więc do damskich butów takich jak czółenka czy balerinki. Trzeba jednak pamiętać o tym, by wybierać warianty podkolanówek pozbawione ścisłego ściągacza, gdyż może on powodować dyskomfort, a nawet sprzyjać puchnięciu nóg, zwłaszcza w upał i u osób, które mają do tego tendencje.