15 grudnia, 2017 Comments are closed

 

Podwiązka jest zapomnianym elementem kobiecego stroju. Tak właściwie zakładana jest tylko i wyłącznie na specjalne okazje. Do ślubu, na studniówkę- przynosi ponoć szczęście. Podwiązka zakładana na studniówkę powinna być czerwona, z kolei na ślub najlepiej gdy jest biała lub niebieska.

Spokojnie można więc powiedzieć, że podwiązki to relikt minionej epoki. Dzisiaj wykorzystywana jest tylko przy wyjątkowych okazjach. Panie zakładają ją na przykład, gdy chcą spędzić romantyczną i upojną noc z ukochanym. W związku z tym podwiązki mogą być ale nie muszą doskonałym pomysłem na prezent. Nic tak nie oddziałuje na męską namiętność jak widok kobiecej nogi, która opięta jest podwiązką.

Dawniej podwiązki służyły głównie do podtrzymania pończoch. Dzisiaj straciły swoją pierwotną funkcję, gdyż kupić można pończochy samonośne. Podwiązki stanowią przede wszystkim dekorację, ozdobę stroju. Najczęściej wykonane są z tiulu lub szyfonu. Materiał ten wykorzystywany jest głównie do produkcji ślubnych podwiązek. Podwiązki są również mocno przyozdabiane nie brak w nich dekoracyjnych kamieni, pereł czy innych elementów. Na upojną noc z ukochanym mężczyzną najlepiej założyć koronkowe lub atłasowe koronki. Nie zapominajmy również o tym, że kolory podwiązek mają swoje znaczenie symboliczne. Podwiązki ze sklepu Gorteks mogą być doskonałym pomysłem na prezent. Wybór jest na tyle szeroki, że z pewnością znajdziemy najbardziej odpowiadające nam pod względem wyglądu podwiązki.